Aktualności

Trzecie urodziny zenbox.pl i akcja #dladzieciakow!

Trzecie urodziny zenbox.pl i akcja #dladzieciakow!

Już w najbliższą sobotę zenbox.pl kończy trzy lata. Z tej okazji chcielibyśmy podsumować nieco ten czas i zachęcić wszystkich do wsparcia pewnej akcji, dzięki której wspólnie pomożemy dzieciom w spełnianiu ich marzeń.

Pracujemy dla Was już trzy lata. Wiele wydarzyło się przez ten czas. Udało nam się zdobyć ponad 10 tys. klientów i powiększyć nasz zespół do niespełna 30 osób, z czego większość pracuje bezpośrednio z klientami jako Mnisi z Biura Obsługi Klienta lub administratorzy. W ciągu ostatniego roku udało się wprowadzić wiele usprawnień i nowości. Oto niektóre z nich:

 • wprowadzenie pełnej oferty domen

Wielokrotnie dostawaliśmy zapytania odnośnie oferty domen. Po kilku miesiącach pracy, we wrześniu wdrożyliśmy nasze #zenDOMENY z kilkoma unikalnymi funkcjonalnościami.

 • SpamExperts chroni nas przed spamem

W związku z falami spamu postanowiliśmy wdrożyć oprogramowanie SpamExperts, uznawane za najlepsze rozwiązanie na świecie chroniące przed niechcianymi wiadomościami.

 • całkowita restrukturyzacja infrastruktury poczty

Nasza infrastruktura pocztowa przeszła ogromne przeobrażenie. Wielu z Was zwracało nam uwagę na wolne otrzymywanie wiadomości oraz jej niedostępność, dlatego tak nas cieszy, że udało nam się z tym uporać.

 • restrukturyzacja klastrów sX pod kątem wydajności

W ciągu ostatnich dni wykonaliśmy bardzo duże zmiany w obrębie klastrów, co znacząco przełożyło się na prędkość wczytywania stron.

 • wprowadzenie Web Application Firewall

Kolejna bardzo duża operacja wykonana w ostatnim czasie. Dzięki wprowadzeniu WAF, automatycznie wykryliśmy i zablokowaliśmy kilka milionów ataków na strony naszych Klientów. Niekiedy zdarzają się sytuację, że nie można przeprowadzić aktualizacji jakiejś wtyczki lub całego oprogramowania. Wtedy również Web Application Firewall zapewni takiemu serwisowi bezpieczeństwo.

 • akcja odwirusowywania stron oraz optymalizacje

W ciągu ostatnich kilku tygodni skontaktowaliśmy się z kilkuset Klientami i z własnej inicjatywy oczyściliśmy ich strony WWW z wirusów, które zadomowiły się głównie ze względu na nieaktualne wersje aplikacji. Wielu naszych Klientów otrzymało także optymalizacje skryptów na ich serwisach, dzięki czemu działają one obecnie znacznie szybciej. Dodatkowo, nasz firewall dla aplikacji nie pozwoli na nowe infekcje.


Urodziny postanowiliśmy świętować nie organizując ogromnej zniżki na usługi, a wspierając szczytny cel – akcję #dladzieciakow (http://akcjadladzieciakow.pl), której celem jest zebranie pieniędzy na prezenty świąteczne dla ponad 400 dzieciaków z dwudziestu różnych domów dziecka. Oprócz wpłat prywatnych przekażemy również 10% przychodu ze wszystkich nowych hostingów zarejestrowanych od czwartku od 9:00 do soboty do 23:59. Jeśli akurat nie potrzebujecie hostingu, to można dokonać dowolnej wpłaty zaczynając od symbolicznej złotówki, do czego serdecznie zachęcamy.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli poinformujecie swoich znajomych i/lub czytelników o tym przedsięwzięciu. Wystarczy, że wrzucicie tag zbiórki i podlinkujecie do nas. Dajmy dzieciakom trochę radości! :)

Mamy nadzieję, że akcja wypali, a kolejny rok życia projektu zenbox.pl będzie jeszcze bardziej udany niż ten, który właśnie kończymy.

 • http://www.nayma.pl/ Nayma.pl

  Super inicjatywa !! BRAWO !!

  • http://zenbox.pl/ Radosław Karbowski

   A dziękujemy. :)

 • Pan Inwestor

  Bardzo dobra inicjatywa. Rzadko się spotyka aby firma hostingowa wspierała tego typu akcje. Ps. Konta u Was nie mam ale coraz bardziej się przymierzam. Może któregoś dnia… kto wie, kto wie :-)

  • http://zenbox.pl/ Radosław Karbowski

   Zachęcamy do założenia dzisiaj. Można pomóc przy okazji. :)

 • http://karolzielinski.com/ Karol Zielinski

  Rewelacja! :)

 • Zenon

  I ile się zebrało? :)

  • Łukasz

   No trochę się udało chociaż zawsze mogłoby być więcej :) max do jutra wrzucimy podziękowanie :)