Aktualności

#zenDomeny już w naszej ofercie

#zenDomeny już w naszej ofercie

Kilka ostatnich tygodni w pełni poświęciliśmy pracy nad projektem o wdzięcznej nazwie – #zenDomeny. W czwartek w końcu trafiły na stałe do naszej oferty. Poczuj stan ZEN i dowiedz się dokładnie, co przygotowaliśmy.

Domeny w zenbox.pl to około 550 rozszerzeń, przyjazne ceny, zniżki za utrzymywanie większej liczby adresów oraz cechy, których nie spotkacie w innych firmach. Nie jesteśmy gołosłowni – przedstawiamy pieczęć wiarygodności domeny, certyfikat potwierdzający bycie abonentem domeny oraz blokadę domeny.

pieczec1Każdy z naszych Klientów w dowolnym momencie może wystąpić o wygenerowanie pieczęci, którą następnie umieści na swojej stronie internetowej. Pieczęć potwierdza poprawność danych osobowych lub firmowych, na które została zarejestrowana dana domena. W obecnych czasach, gdy masa adresów rejestrowana jest na nieprawidłowe dane, na których tworzone są fałszywe sklepy lub dochodzi do phishingu, uważamy, że taka pieczęć to bardzo ciekawy wyróżnik dla e-commerce.

Certyfikat potwierdzający bycie abonentem domeny to dokument w formacie PDF, który trafia do wszystkich właścicieli adresów zarejestrowanych w zenbox.pl. Jest to szczególnie interesujące rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy często dążą do tego, aby posiadać dowód na rejestrację domeny. Ponadto niektórzy właściciele firm wieszają takie certyfikaty na ścianach, czemu nie. Znamy również przypadki, kiedy urząd skarbowy domaga się potwierdzenia rejestracji, a wtedy taki dokument może wiele ułatwić.

Ostatnią unikalną funkcjonalnością jest blokada domeny (domain lock), która uniemożliwia zmianę DNS bądź cesję domeny. Tę opcję kierujemy szczególnie w stronę firm czy instytucji, które wrażliwie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa swoich domen. Domain lock spotykany jest przy domenach globalnych, a nasze rozwiązanie pozwala zrealizować blokadę przy każdy rozszerzeniu.

transfer

To były bardzo intensywne tygodnie z wieloma godzinami rozmów, kodowania i testów, ale było warto. Jesteśmy zadowoleni z efektów, a początkowe opinie związane z #zenDomenami nastrajają nas pozytywnie. Zachęcamy do rejestracji nowych adresów oraz transferów. W razie pytań nasz BOK jest do pełnej dyspozycji. :)

 • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

  Wreszcie :)
  Domain lock i transfer jest całkowicie darmowy? Jeśli tak, to może jeszcze dzisiaj masowo wszystko przeniosę ;)

  • http://zenbox.pl/ Radosław Karbowski

   Domain lock w pełni darmowy – transfer – to zależy, .pl całkowicie free. :)

   • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

    OK, dzięki :)

    • http://zenbox.pl/ Radosław Karbowski

     Przenosisz? Jak coś to pomożemy. :)

     • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

      To, czy przenoszę zobaczymy po pracy ;)
      Ale są na to duże szanse :)

      PS Tak się składa, że wygasa mi kilka domen. Mogę je przenieść i przedłużyć według Waszej stawki? Czy w takim wypadku czekają mnie dodatkowe opłaty?

     • http://zenbox.pl/ Radosław Karbowski

      Wtedy przedłużasz normalnie po naszych stawkach. :) Daj znać, jakie konkretnie rozszerzenia, to powiem Ci, co z ceną transferu. :)

     • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

      Tradycyjnie: większość .pl i kilka .com.pl ;)

     • http://zenbox.pl/ Radosław Karbowski

      To za friko transfer. :)

     • feamoignargfaionakfj9ajfopamjv

      Jeszcze jedno ;)
      Jaka jest cena za odnowienie? W AfterMarket.pl różnica między przedłużeniem a odnowieniem wynosi ok. 10 zł.